Erik Abner on nomineeritud 10 kõige silmapaistvama noore eestlase hulka

JCI ehk Ettevõtlike Noorte Koda tunnustab igal aastal silmapaistvate tegude eesti noori eestlasi. Tänavu on teaduse-tehnoloogia valdkonna nominantide hulgas ka Tartu Ülikooli funktsionaalse genoomika teadur Erik Abner.

Erik Abner on eeskätt koroonapandeemia valguses paistnud silma järjepideva avaliku selgitustöö tegemisega nii inimese immuunsüsteemi toimimise, COVID-19 kui vaktsiinide osas. Eriti tunnustust vääriv on Eriku suhtlemisstiil, mis on äärmiselt rahulik ning mitte kordagi üleolev – see on omadus, mida on tulistes debattides kohati keeruline säilitada, kui pooltel on vastandlikud arusaamad ja taustteadmised.

Programmi “Silmapaistev Noor Eestlane” (ülemaailmselt tuntud kui Ten Outstanding Young Persons ehk TOYP) raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi.

Tunnustades neid noori, tõstab programmi korraldaja, Eesti Ettevõtlike Noorte Koda au sisse sotsiaalselt vastutustundlikud liidrid, kes motiveerivad oma tegevusega ka teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ja ühiskondliku vastutustundlikkuse poole. Programmi laureaatide lood, mis on tulvil avastamisrõõmu, otsustavust ja leidlikkust, inspireerivad teisi noori saama tugevateks liidriteks ja looma paremat ühiskonda.

10 silmapaistva nominendi, seal hulgas Erik Abneri eest saab hääletada kuni aprilli lõpuni Facebooki lehel. Programm tipneb piduliku auhinnagalaga, kus kuulutatakse välja kolm laureaati koos rahvalemmikuga.

Kertu Liis Krigul

Mikrobioomi uuriv doktorant pälvis Valda ja Bernard Õuna mälestusfondi stipendiumi

Üliõpilaste teadustööde konkursi lõpugala ühispilt

Eesti Teadusagentuuri korraldatud üliõpilaste teadustööde konkursilt tuli Tartu Ülikooli hulk auhindu