Skip to main content

Isiksustetest paljastab sarnasused lemmikartistiga

Kõikidel geenidoonoritel on võimalus osaleda suures isiksuseuuringus. Pärast testi täitmist saavad osalejad kohe tagasisidet oma peamiste isiksuseomaduste kohta. Loe osalemise kohta täpsemalt geenidoonor.ee/isiksuseuuring.ee

Isiksusetesti tagasisidet on põnev võrrelda tuttavate või pereliikmete tulemustega. Nüüd on võimalus sarnasusi leida ka maailmakuulsate artistide isiksustega. Teadlased (Greenberg jt, 2020) on leidnud, et inimestele meeldivad natuke rohkem need artsitid, kelle lavapersiooni isiksusega nende enda isiksus ühtib. 

Täpselt siiski ei ole teada nende artistide isiksus, sest uurimuse raames ei täitnud artistid ise isiksusetesti. Tulemused saadi hoopis sadade inimeste antud hinnangute põhjal, kes täitsid testi selle järgi, kuidas artistid laval käituvad. Seega peegeldavad allolevad isiksuseprofiilid artistida avalikku imagot. 

Järgnevalt on välja toodud ühed laialt tuntud artistide isiksuseprofiilid.

Image
Image

 

Image
Image

 Kui eelnevatel graafikutel Sinu lemmikartisti pole, siis all olev “vaip” organiseerib sarnase isiksusega artistid omavahel kokku. Seega, näiteks, kui Sulle meeldib Nirvana, siis Nirvanal on ootamatult sarnane isiksus Michael Jacksoniga. Kas sulle võiksid mõlemad meeldida? 

Image

Klikka graafikutel, et näha suuremalt.

Kõikide artistide isiksused, kui nad oleks saanud geenivaramu isiksuseuuringu tagasisidet, leiab siit

#juhtimine #teadus

Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu teaduskomitee

TÜ Eesti geenivaramu teaduskomitee nõustab genoomika instituudi nõukogu ja juhtkonda geenivaramu projekti teaduslikke aspekte puudutavates küsimustes
Jaga
16.05.2022
#teadus
Professor Kaido Tammeveski

Kolloid- ja keskkonnakeemia professor Kaido Tammeveski räägib inauguratsiooniloengul vesinikust ja kütuseelementidest

Jaga
03.05.2022
#teadus #ühiskonnale
Ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimete küsimustik.

Tänasest saab osaleda ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimete geeniuuringus

Jaga
02.05.2022