TÜ eestvedamisel luuakse koolinoortele mobiilne biotehnoloogia labor

TARTU ÜLIKOOL

Pressiteade
10. oktoober 2013


Reedel, 11. oktoobril algusega kell 10 toimub esmakordselt Eestis OMICUMi aatriumis (Riia 23b) juhtiva teadusettevõtte Thermo Fisher Scientific teaduspäev, kus ettevõtte teadustöö peaspetsialist ja asepresident Klaus Lindpaintner räägib uudsete tehnoloogiate rollist teaduses ja ühiskonnas. Kell 12 sõlmivad Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm ja Thermo Fisher Scientificu asepresident Klaus Lindpaintner Tartu ülikoolis teadust populariseeriva mobiilse biotehnoloogia labori projekti lepingu.

Kell 10 algaval teaduspäeval saab kuulata erinevaid loenguid biomarkeritest vee analüüsimiseni. Seminariprogrammi peaesineja on Thermo Fisher Scintificu teadustöö peaspetsialist ja asepresident Klaus Lindpaintner, kes avab seminariprogrammi loenguga, mis käsitleb uudsete tehnoloogiate rolli teaduses ja ühiskonnas. Teaduspäeval saab tutvuda uusimate tehnoloogiate ja teadustöö lahendustega.

Kell 12 allkirjastavad Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm ja Thermo Fisher Scientificu asepresident Klaus Lindpaintner TÜ-s mobiilse biotehnoloogia labori projekti lepingu. Projekti eesmärk on tutvustada koolinoortele eluteadusi ning suurendada nende huvi biotehnoloogia valdkonna vastu. Projekti käigus luuakse mobiilne labor, millega sõidetakse mööda Eestit ning külastatakse koole. Koolikülastustel saavad õpilased viia läbi mitmesuguseid katseid, peetakse loenguid ning räägitakse eluteaduste valdkonda kuuluvate teadusharude saavutustest.

Tartu Ülikooli rektori Volli Kalmu kinnitusel on koostööleping suurepäraseks näiteks ülikooli rolli mitmetasandilisuse kohta. "Seekordses koostööinitsiatiivis on kokku toodud maailmamainega ettevõtja, kel on soov teaduse populariseerimisse panustada, ülikooli ühiskondlik vastutus meie järelkasvuga arendamisel ning ülikooli ekspertide teadmised ja oskused," selgitab rektor projekti olulisust.

Loodava mobiilse labori üle avaldab heameelt ka Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Viire Sepp: “Tänapäeval, kui ilma pildi ja helita ei olegi mäng päris mäng, tuleb õpetajatel aina rohkem vaeva näha laste tähelepanu võitmiseks. Sellise kaasaskantava biotehnoloogia labori abil saavad  ka noored teadlased anda oma panuse, toomaks rohkem lapsi reaalteaduste juurde. Näidates kui  põnev ja mitmevärviline on elu meie ümber ja kui kaasahaarav võib olla teadus. Loodetavasti asub siis ka aastate pärast Tartu Ülikooli sama palju või rohkemgi tudengeid õppima just biotehnoloogiat.”

Rohkem infot teaduspäeva ja ettekannete kohta leiab Thermo Fisher Scientific kodulehelt.

Thermo Fisher Scientific on  39 000 töötajaga juhtiv teaduse teenistuses olev ettevõtte, mis pakub tooteid farmakoloogia ja biotehnolooga ettevõtetele, haiglatele ja kliinilistele laboritele, ülikoolidele, teaduskeskustele ja ka erinevatele tööstustele.

Annely Allik, TÜ Eesti geenivaramu teabejuht, tel: 737 4037, 502 9970, e-post: annely.allik@ut.ee.

Teate edastas
Virge Tamme
Tartu ülikooli pressiesindaja
tel: +372 737 5683
mob: +372 58 155 392
e-post: Virge.Tamme@ut.ee