Vaktsineerimisvõimalused ülikooli õppehoonete juures.

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum korraldavad õppeaasta alguses ühiselt vaktsineerimispäevad ülikooli õppehoonete juures, et aidata veelgi kaasa võimalusele alustada sügisel õppetööd silmast silma auditooriumis kohtudes.

Ülikoolipere liikmed, kes ei ole veel vaktsineeritud, saavad ette registreerimata ja elava järjekorra alusel teha Covid-19 vastu kaitsesüsti järgmises kohtades:

ülikooli peahoone esimese korruse auditooriumis 140 (peasissepääsu juurest paremal)

• 30. augustil kl 11–15,
  • ​31. augustil kl 10–15,

vaktsineerimisbussis, mis seisab

• 1.–3. septembrini kl 11–18 (vajaduse korral kuni kl 19) kesklinnas von Bocki maja otsa juures (Pirogovi platsi vastas) ja
  • 6.–12. septembrini kl 12–18 Raatuse 22 ühiselamu juures.

Maarjamõisa õppehoonetes töötavate ja õppivate inimeste jaoks on alates septembrist lähim vaktsineerimisvõimalus Tartu Ülikooli Kliinikumi (Puusepa 8) vaktsineerimiskabinetis.

Vaktsineerimine kolledžites

• 30. ja 31. augustil kl 10.00–13.00 saab lasta end vaktsineerida Narva kolledži juures (Raekoja plats 2) seisvas vaktsineerimisbussis.
  • 8. septembril kl 10.00–16.00 saab lasta end vaktsineerida Pärnu kolledžis (Ringi 35, auditoorium 111).

Teadlane annab nõu

• 30. augustil kl 11.00–12.00 ja 31. augustil kl 10.00–11.00 on peahoones valmis vaktsiinide ja vaktsineerimise teemal nõu jagama ja küsimustele vastama molekulaarimmunoloogia teadur ning üks sotsiaalmeediaürituse „Küsi teadlastelt kõike koroona kohta“ algatajaid Uku Haljasorg.
  • 1. ja 2. septembril kl 11.00–12.00 vastab von Bocki maja juures seisva vaktsineerimisbussi kõrval vaktsiinidega seotud küsimustele peremeditsiini kaasprofessor Marje Oona.

Kus veel saab vaktsineerida?
Alates 12. augustist vähemalt kuu lõpuni teevad vaktsineerimisbussid väljasõite Tartu maakonda iga päev. Vaktsineerimisbussi täpne väljasõidugraafik on kliinikumi kodulehel.

Vaktsineerima saab minna ette registreerimata ja kasutatakse Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiini.

31. augustini saab A. Le Coqi spordihoones asuvas Tartu vaktsineerimiskeskuses vaktsineerida nii etteregistreerimisega kui ka kohapeale minnes. Septembrist alates toimub vaktsineerimine TÜ kliinikumis Puusepa 8. Loe lähemalt kliinikumi kodulehelt.

Soovitame kindlasti juba enne õppeaasta algust esimesel võimalusel vaktsineerimas ära käia, olenemata sellest, millises maakonnas praegu oled. Lähima vaktsineerimispunkti leiad lehelt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/.

Lisateave: Tiina Teder, Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator, 5331 8490, tiina.teder@kliinikum.ee