2. ja 3. septembril toimub 21. Geenifoorum, mis toob kokku silmapaistvad eksperdid Euroopast ja USA-st, et arutada geneetika ja genoomika valdkonna edusamme.
20. juunil kl 16.00 kaitseb Ludovica Molinaro geenitehnoloogia erialal doktoritööd „Eesti, Euroopa ja üleilmsete inimgenoomide geneetilise päritolu kihtide lahtikaevamine“.
TÜ Eesti geenivaramu teaduskomitee nõustab genoomika instituudi nõukogu ja juhtkonda geenivaramu projekti teaduslikke aspekte puudutavates küsimustes
Teisipäeval, 24. mail kell 16.15 peab kolloid- ja keskkonnakeemia professor Kaido Tammeveski inauguratsiooniloengu „Vesinik ja kütuseelemendid“.
Suure teadusuuringuga kogutakse geenidoonoritelt teavet ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimete kohta.Teadmised kõrvaltoimete tekkimise geneetilistest põhjustest aitavad tulevikus tagada ohutumat ravi.
13. mail kell 14.15 kaitseb Kreete Lüll oma doktoritööd „Investigating the relationships between human microbiome, host factors and female health“.
Kõik geenidoonorid saavad 10. aprillini osaleda isiksuseuuringus. Pärast vastamist saab kohe personaalset tagasisidet oma peamiste isiksuseomaduste kohta.
11. reaalteaduste doktorantide konverents-seminar toimub 19.-20. mail 2022 Voore Puhkekeskuses.
Neljapäeval, 7. aprillil kell 16.15 peab arheogenoomika professor Kristiina Tambets ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Minevikusündmustest biomolekulide kaudu. Bioloogiline ajalugu meie geenides“.
Tartu Ülikooli teadlaste osalusel valminud uuringus leiti, et raskelt Covid-19 põdenud inimestel esineb võrreldes kergemalt haigestunutega 50–60% suurem tõenäosus kogeda depressiooni või ärevust.