Foto:
Renee Altrov

Teadus genoomika instituudis

Genoomika instituudi missioon on olla tippteaduskeskus, kus tehakse rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist teadustööd. Kogume teavet rahvastiku terviseandmete ja pärilikkuse kohta, edendame interdistsiplinaarseid geeniuuringuid, rakendame geeniuuringute tulemusi rahva tervise parendamiseks ning oleme personaalse meditsiini üheks arendajaks Eestis.

Eesti geenivaramu teaduskeskus

Eesti geenivaramu teaduskeskus loodi Eesti geenivaramu juurde eesmärgiga uurida Eesti inimeste tervist ja selle geneetilist tausta.

Eesti biokeskus

Eesti biokeskuse teadustöö põhiraskus on suunatud kaasaegse inimese geneetilise mitmekesisuse ja selle põhjuste uurimisele ja tõlgendamisele evolutsiooniliste sündmuste kaudu.

Tutvu teadustööga lähemalt

Genoomika, evolutsiooni ja meditsiini keskus

Genoomika-, evolutsiooni- ja meditsiinikeskuse eesmärk on rakendada genoomilise meditsiini arenguid evolutsiooniteadlikus vormis, arvestades populatsioonide erinevaid evolutsioonilisi radu, mis on põhjustanud varieeruvusi vastuvõtlikkuses levinud haigustele. See nõuab teadmisi geneetiliste riskitegurite kohta erinevates etnilistes gruppides ning vahendeid, mis võimaldavad keerukates inimpopulatsioonides tuvastada haiguste geneetilise eelsoodumuse esinemist

Eesti geenivaramu

Lisaks oleme nii Eesti kui ka Euroopa Liidu mõttes olulise teadusinfrastruktuuri, Eesti geenivaramu, vastutav pidaja ja arendaja. Eesti geenivaramu rolliks on koguda andmeid Eesti rahvastiku tervise ja pärilikkuse kohta, edendada geeniuuringuid ning rakendada geeniuuringute tulemusi rahva tervise parandamiseks.

Uuri geenivaramu kohta rohkem

Meie instituudi enim viidatud teadlased

• Tõnu Esko, inimesegenoomika professor
  • Krista Fischer, biostatistika kaasprofessor ja matemaatilise statistika professor (matemaatika ja statistika instituudis)