Teadus genoomika instituudis

Genoomika instituudi missioon on olla tippteaduskeskus, kus tehakse rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist teadustööd. Kogume teavet rahvastiku terviseandmete ja pärilikkuse kohta, edendame interdistsiplinaarseid geeniuuringuid, rakendame geeniuuringute tulemusi rahva tervise parendamiseks ning oleme personaalse meditsiini üheks arendajaks Eestis.

Eesti geenivaramu teaduskeskus

Eesti biokeskus

Genoomika, evolutsiooni ja meditsiini keskus

Eesti geenivaramu

Lisaks oleme nii Eesti kui ka Euroopa Liidu mõttes olulise teadusinfrastruktuuri, Eesti geenivaramu, vastutav pidaja ja arendaja. Eesti geenivaramu rolliks on koguda andmeid Eesti rahvastiku tervise ja pärilikkuse kohta, edendada geeniuuringuid ning rakendada geeniuuringute tulemusi rahva tervise parandamiseks.

Loe geenivaramu kohta lähemalt

Meie instituudi enim viidatud teadlased

• Tõnu Esko, inimesegenoomika professor
  • Krista Fischer, biostatistika kaasprofessor ja matemaatilise statistika professor (matemaatika ja statistika instituudis)