Alates tänasest saadab Eesti geenivaramu valitud geenidoonoritele kutseid osaleda ulatuslikus südametervise teadusuuringus. Saadud andmete põhjal selgitatakse välja, kas südamehaigusi saab geeniriski põhjal määratud kolesterooli alandava raviga tõhusamalt ennetada.
Eesti doktorikool kutsub 22. aprillil kl 10–12 teadmussiirdedoktorantuuri tutvustavale veebiseminarile. Huvilistel palutakse registreeruda, seminari link saadetakse osalejatele meilile.
Tartu Ülikooli genoomika instituudi ja Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi koostöös loodud uuringurühm avaldas äsja Eesti geenivaramu andmetel põhineva teadustöö, mis aitab Parkinsoni tõve avastada juba enne haigusele omaste häirete tekkimist.
Geenifoorum on Baltikumi juhtiv geneetika ja genoomika teaduskonverents, mis on alates 2000. aastast toonud Tartusse eksperte üle maailma. 24. Geenifoorumile registreerumise avame märtsis.
Geenifoorum on Baltikumi juhtiv geneetika ja genoomika teaduskonverents, mis on alates 2000. aastast toonud Tartusse eksperte üle maailma. 24. Geenifoorumile registreerumise avame märtsis.
Tegemist on suurima omasuguse geneetilise seoseuuringuga, kus analüüsiti 42 naiste reproduktiivtervisega seotud diagnoosi Eesti geenivaramu ja Soome FinnGen andmetel.
Neljapäeval, 13. märtsil kell 16.15 pidas Tartu Ülikooli käitumisgeneetika professor Uku Vainik ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Käitumine ja geneetika – kes neid jõuaks lahuta“.
Eesti meditsiiniettevõtte Celvia CC, Tartu Ülikooli ning Katoliku Leuveni Ülikooli ühisprojekti raames valminud uudne sünnieelne geneetiliste andmete analüüsi tarkvara aitab tuvastada loote haruldasi kromosomaalseid haigusi. Tarkvara on nüüdseks kasutusele võetud Celvia CC meditsiinilaboris.
21. jaanuaril kuulutati välja Euroopa Molekulaarbioloogia Organisatsiooni (EMBO) käesoleva aasta installatsioonigrandi saajad. Kümne teadlase hulgas on neurobioloog Mari Sepp, kelle teadustöö hõlmab arengubioloogia, evolutsioonibioloogia ja funktsionaalse genoomika valdkondi.