25. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse tunnustada Tartu Ülikooli suure medaliga rahvusvahelise ettevõtluse professorit Urmas Varblast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
16. oktoobril kell 14.15 kaitseb Danat Yermakovich geenitehnoloogia erialal doktoritööd "The evolutionary history of complex traits: implications of archaic admixture".
Võistluse parimate välkloengute keskmes olid innovatsioon meditsiiniteadustes, iidne hambakivi, Eesti vaimulike usuvoolud ja kuuemõõtmelised kujutised.
4. oktoobril kell 13.15 kaitseb Kertu Liis Krigul geenitehnoloogia erialal doktoritööd „The gut microbiome at the interface of human health and disease“ („Soolestiku mikrobioomi kasulikkus inimtervise mõistmisel“).
24.–25. septembril toimub Baltikumi suurim geneetikakonverents Geenifoorum, mis toob Tartusse oma eriala rahvusvahelised tipptegijad. Konverentsil antakse üle ka Artur Linnu nimeline stipendium.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu avas 11. juunil portaali MinuGeenivaramu, mille kaudu saavad doonorid personaalset teavet haiguste geneetilise eelsoodumuse, ravimite sobivuse ja enda päritolu kohta.
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu suuremahulisest heaolu ja vaimse tervise uuringust selgus, et kõige levinum vaimse tervise probleem on depressioon. Olulisemad depressiooni riskitegurid on naissugu, geneetiline eelsoodumus, stressirohked elusündmused ja vähene sotsiaalne tugi.
Peagi avatakse laiemale kasutajaskonnale maailma esimene geenidoonorite portaal, mis annab isikustatud teavet tervisega seotud geeniriskide, eri ravimite lagundamise, päritolu ja palju muu kohta.
Ehkki Eestis on usaldus teadlaste vastu suur, osalevad mehed uuringutes vähem kui naised. Teema üle arutlesid Tartu [eel]arvamusfestivalil TÜ teadlased.