24.–25. septembril toimub Baltikumi suurim geneetikakonverents Geenifoorum, mis toob Tartusse oma eriala rahvusvahelised tipptegijad. Konverentsil antakse üle ka Artur Linnu nimeline stipendium.
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu avas 11. juunil portaali MinuGeenivaramu, mille kaudu saavad doonorid personaalset teavet haiguste geneetilise eelsoodumuse, ravimite sobivuse ja enda päritolu kohta.
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu suuremahulisest heaolu ja vaimse tervise uuringust selgus, et kõige levinum vaimse tervise probleem on depressioon. Olulisemad depressiooni riskitegurid on naissugu, geneetiline eelsoodumus, stressirohked elusündmused ja vähene sotsiaalne tugi.
Peagi avatakse laiemale kasutajaskonnale maailma esimene geenidoonorite portaal, mis annab isikustatud teavet tervisega seotud geeniriskide, eri ravimite lagundamise, päritolu ja palju muu kohta.
Ehkki Eestis on usaldus teadlaste vastu suur, osalevad mehed uuringutes vähem kui naised. Teema üle arutlesid Tartu [eel]arvamusfestivalil TÜ teadlased.
Metspalu valiti Academia Europaea biokeemia ja molekulaarbioloogia sektsiooni liikmeks. Sellega tunnustati tema kõrgetasemelist teadustööd ja püsivat panust Euroopa teaduse arengusse.
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
Tartu Ülikooli genoomika instituudi tuumiklabor sai uued tipptasemel PacBio HiFi Revio sekvenaatorid. Peagi võetakse nende abil ette 10 000 Eesti geenivaramu geenidoonori täisgenoomi analüüs.
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
Mikrobioomika professor Elin Org peab oma inauguratsiooniloengu „Inimese mikrobioomi uuringute minevik, olevik ja tulevik“ kolmapäeval,
3. aprillil 2024 kell 16.15 ülikooli aulas.