Autor:
Andero Kalju

Rootsi kuningapaari saatev äridelegatsioon külastas geenivaramut

4. mail külastas Rootsi äridelegatsioon Tartu Ülikooli Eesti geenivaramut ja Delta keskust. Kohtumise eesmärk oli luua uusi ärisidemeid tervisetehnoloogia vallas ning tutvustada ülikooli mõjukaid õppe- ja teadussuundi.

Äridelegatsiooni kuulusid selliste Rootsi tervisetehnoloogia ettevõtete nagu AstraZeneca, Asker Healthcare Group jt esindajad.

Külastus algas tunniajase ringkäiguga geenivaramus, mis pakkus oma rikkaliku andmekoguga tulevikuks ettevõtetele uusi võimalusi tervishoiuteenuste ja -toodete loomiseks. Tuuri juhtisid geenivaramu arenduskeskuse juht prof Tõnu Esko ja genoomika instituudi direktor Mait Metspalu.

Pärast ühist lõunat liitus äridelegatsioon Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ametliku delegatsiooniga Delta keskuse ringkäiguks, kus esitleti Eesti teadusmahukaid ettevõtteid ja arutleti tervisetehnoloogia tuleviku üle. Teiste hulgas tervitaseid kuningat Eesti geenivaramu teaduskeskuse juht prof Lili Milani ja prof Mait Metspalu.

Loe äridelegatsiooni visiidi täismahus ülevaadet

Loe kuningapaari Tartu Ülikooli külastuse kokkuvõtet

Meditsiiniseadmed

Avalik deklaratsioon asutusesiseste seadmete tootmise ja kasutamise kohta tervishoiuasutustes (EL määrus 2017/746)
Ülikooli aulas enne pidulikku kätte andmist on laual doktoridiplomid

Maarja Jõeloo kaitseb doktoritööd „Arengud mikrokiibipõhiste koopiaarvu variatsioonide tuvastamises ja fenotüüpidega seostamises“

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev