14. rahvusvaheline Geenifoorum 2014 "Oomiksipõhine genoomika"

13. ja 14. juunil toimub Tartus 14. rahvusvaheline geenifoorum "Oomikapõhine Genoomika", mis toob kuulajateni ettekanded epigenoomikast, glükoomikast, metaboloomikast, metagenoomikast ning proteoomikast, eesmärgiga kirjeldada antud meetodite rolli geneetiliste regulatsioonimehhanismide täpsustamisel ning tuvastada täpsemaid biomarkereid terviseriskide ennustamiseks.

Nüüdisgenoomika põhirõhk on nihkunud haigustelt rakulistele parameetritele, kuna viimased peegeldavad täpsemalt muutusi molekulaarsetes signaalradades ja selgitavad haiguse patofüsioloogiat.

Konverentsi peaesinejateks on professor Geoffrey Ginsburg (Director, Center for Genomic Medicine, Duke Institute for Genome Sciences & Policy) ja professor Mark Daly (Co-Director, Department of Genetics, Broad Institute).

Professor Geoffrey Ginsburg on rahvusvaheliselt tuntud personaalse meditsiini ekspert, kelle senine uurimistöö on keskendunud uute paradigmade väljatöötamisele genoomilise meditsiini rakendamiseks tavameditsiinis ja personaalse meditsiini integreerimiseks tervishoiusüsteemi.

Professor Mark Daly roll nüüdisgenoomika analüüsimeetodite arendamisel ning statistiliste standardite väljatöötamisel on olnud märkimisväärne. Prof. Daly teadustöö fookus on olnud põhiliselt põletlikulistel soolehaigustel, kuid viimastel aastatel on see nihkunud üha rohkem neuropsühhiaatriale. Tema uurimisgrupi poolt läbiviidud teadustöö tulemusel on oluliselt selginenud arusaam autismi ja skisofreenia geneetilisest taustast ning tänu suuremahulistele koostööprojektidele on tuvastatud sadu haigusriski suurendavaid DNA järjestusvariatsioone.Geenifoorum 2014 interdistsiplinaarsed teemad on:
− Personaalne meditsiin
− Neurogeneetika ja epigeneetika
− Mikrobioomid ja soolehaigused
− Kognitiivsuse geneetika
− Evolutsioon ja populatsiooni geneetika
− Süsteemibioloogia ja omics’i ülesed meetodid

Tutvu ka programmiga.

Konverentsile soodushinnaga registreerimise tähtaeg on 20. mai 2014. Eesti akadeemilise-, mittetulundusliku- ja riigiasutuse esindaja osavõtutasu on selle ajani 179 eurot (lisandub käibemaks).

Lisainfo:
Eduard Malinov