Eesti teaduse tippkeskuste infopäev “Kuidas teadus meie igapäevaelu mõjutab?” toimub 5.oktoobril

Homme toimub Tallinnas avalikkusele suunatud Eesti teaduse tippkeskuste infopäev “Kuidas teadus meie igapäevaelu mõjutab?”

Eestis tegutseb üheksa teaduste tippkeskust. 5. oktoobril toimub Tallinnas (Teaduste Akadeemia suures saalis) laiemale avalikkusele suunatud infopäev, kus tippkeskuste juhid ja tippteadlased tutvustavad seni tehtut eesmärgiga näidata seda, kuidas tipptasemel tehtavat teadust on võimalik juba täna ja veelgi rohkem tulevikus kasutada igapäeva elu edendamisel, nii et ka inimestel oleks sellest kasu.

Põnevad ja interdistsiplinaarsed ettekanded hõlmavad liginullenergia hoonete ehitamise ja tervikliku renoveerimisega seotud temaatikat, millega tegeleb Teadmistepõhise ehituse tippkeskus, samuti tutvustatakse keerukaid ja samas märkamatuid IT-süsteeme, mille turvaliste lahenduste loomisega tegeleb IT-tippkeskus. Räägitakse sellest, miks on alanud taimebioloogia tõus bioteaduste esiliinile ja kuidas aitab see lahendada inimkonna ees seisvaid peamisi suuri probleeme – toidu ja energiaturvalisuse tagamist sellise kujul, et kahjud ümbritsevale keskkonnale oleksid minimaalsed.

Eraldi ettekandes tutvustatakse uusi võimalusi eksperimentaalses vähidiagnostikas ja –ravis. Räägitakse ka eestlase kui metsarahva identiteediuuringutest, millega tegelevad Eesti-uuringute tippkeskuse teadlased. Kaasamõtlemist pakuvad kindlasti ka ettekanded füüsikutelt, kes tegelevad nii meid ümbritseva universumi tumeaine ja tumeenergia uurimisega kui ka uudsete materjalide uurimisega, millel on omadus iseeneslikult korrastuda.

Infopäev toimub Teaduste Akadeemia suures saalis (Kohtu tn. 6).

Infopäeval osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerumine, mis kestab kuni 5. oktoobrini. Infopäeva detailne programm ja link registreerumisele asuvad: https://www.geenivaramu.ee/et/uritused/teaduse-tippkeskuste-infopaev

Lisainfo:
Andres Metspalu
Genoomika ja siirdemeditsiini tippkeskuse juht ja Eesti Teaduse Tippkeskuste Nõukogu esimees
Tel: 5063088
Email: andres.metspalu@ut.ee