Reti Kokk

Kertu Liis Krigul sai teaduste akadeemia kolme minuti loengute konkursi laureaadiks

3. veebruaril toimunud Eesti Teaduste Akadeemia konkursi „Teadus 3 minutiga“ pidulikul lõppvõistlusel jõudis Tartu Ülikooli mikrobioomika nooremteadur Kertu Liis Krigul viie parima sekka. Lisaks pälvisid ülikooli vooluveekogude ökoloogia nooremteadur Jürgen Karvak ja suurandmete nooremteadur Kristo Raun populaarteadusliku artikli eest Novaatori eriauhinna.

Teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomere sõnul avaldas Kertu Liis Kriguli esitluses žüriile enim muljet selle terviklikkus. „See oli hea näide sellest, kuidas kirjutatud tekst ei domineerinud ja kui perfektne võib olla sellise esitluse diktsioon.“

Oma doktoritöös uurib Kertu Liis, milline osa on keha mikroobidel meie tervise kujundamisel ja kuidas mõjutavad antibiootikumid meie soolestiku mikroobikooslust. Loenguga „Antibiootikum – kas hunt lambanahas?“ pälvis nooremteadur esikoha ka 11. novembril 2022 ülikoolis toimunud eelkonkursil. Kertu Liisi esitlust saab järelvaadata Eesti Teaduste Akadeemia Youtube’i videost.

Lõppvõistlusele jõudis 15 doktoranti ja noorteadlast, kes pidid lisaks esitlusele avaldama oma uurimistööst populaarteadusliku artikli teadusuudiste portaalis Novaator. Portaali toimetajad valisid neist oma lemmikud, mille hulka kuulusid ka Jürgen Karvaku artikkel „Linnaojade taastamine turgutab loodusrikkust ja inimest“ ja Kristo Rauna „Voogandmete väärindamine päästab riigi ja ettevõtted käkkidest“.

Lähikuudel tehakse konkursi „Teadus 3 minutiga“ viie võitja loengutest videoklipid, mida näidatakse kevadel Eesti Televisiooni saates „Terevisioon“. Klipid avaldatakse ka Novaatoris, kus iga vaataja saab valida oma lemmiku.

Konkursi "Teadus 3 minutiga" 15 parimat_autor Reti Kokk
„Teadus 3 minutiga“ lõppvõistlusel osalejad. Kertu Liis Krigul on paremalt viies.