Autor:
Kaspar Koolmeister

Naised jagavad oma edulugusid tehnoloogia- ja tööstusvaldkonnas

Teisipäeval, 17. oktoobril toimub Delta keskuses konverents, kus naisjuhid jagavad väärtuslikke kogemusi tehnoloogia- ja tööstusvaldkonnast. Üritusel kuuleb inspireerivaid lugusid, kuidas saavutada edu tööstuses ja tehnoloogias – valdkondades, kus naised on seni olnud vähemuses. 

Konverentsi eesmärk on süstida naistesse teotahet ja julgust teha ägedaid asju, mis muudaksid maailma. Sõna saavad tippettevõtjad, kes on ületanud barjääre ja saavutanud oma töös silmapaistvat edu. Ettekannete ja põnevate vestluste käigus saavad muu hulgas vastuse küsimused, mis on meeste maailm ning kuidas sobib naine tehnoloogia ja tööstuse valdkonda.

Oma edulugusid jagavad Sirli Männiksaar (Ericsson Eesti), Emöke Sogenbits (Raumedic Estonia), Marju Zirel (Tallinna Sadam), Kaire Kuldpere (Utilitas), Triin Anette Kaasik (Data Print), Liisa Luhaste (Moe), Triin Kõrgmaa (Salvest), Helina Põldemaa (Karl Storz Video Endoscopy Estonia) jpt. Esinejate tutvustused ja ajakava leiab konverentsi kodulehelt ning Facebooki üritusest.

Sündmus on inglise keeles ja osalejatele tasuta. Registreeru siin

Konverentsi korraldab Euroopa innovatsiooni- ja tehnoloogiainstituudi uuenduslike tootmistehnoloogiate koostöövõrgustiku (EIT Manufacturing) projekt „STRADA", mis toetab naiste teed tipptehnoloogia ja tööstuse valdkondadesse. Üritus on suunatud nii Eesti kui ka teiste Euroopa riikide naisüliõpilastele, kes soovivad teha edukat karjääri tööstuses. 

Tartu Ülikooli teadlased Tartu [eel]arvamusfestivalil

Arutelu: teaduse heaks antakse kolm tilka verd vaid hea selgitustöö peale

diplomid

Natàlia Pujol Gualdo kaitseb doktoritööd „Naiste reproduktiivtervisega seotud tunnuste geneetiliste seoste tõlgendamine“

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev