Autor:
Sirje Üprus

Tartu Ülikooli külastas India suursaadik

7. novembril külastas Tartu Ülikooli India suursaadik Ajaneesh Kumar. Visiidi käigus kohtus suursaadik rektor Toomas Asseri ja genoomika instituudi direktori Mait Metspaluga. 

Suursaadik ja rektor kinnitasid kohtumisel soovi edendada suhteid India ülikoolide ja Tartu Ülikooli vahel. Eriti pakub huvi koostöö biotehnoloogia, geneetika ja keskkonnatehnoloogia alal. Saadik on kohtunud ka Tartus õppivate India tudengitega, kes on kiitnud Tartu Ülikooli õppejõude, õpikeskkonda ja elamistingimusi.  

Genoomika instituudil on pikkade aastate jooksul kogunenud tugev India rahvaste geneetilise mitmekesisuse uurimise kogemus ning suursaadik arutas direktor Mait Metspaluga sellealaseid koostöösuhteid.  

Tartu Ülikool teeb Erasmus+ raames koostööd viie India ülikooliga. 2022. aasta sügissemestril õpib Tartu Ülikoolis 79 India kodakondsusega üliõpilast. 

#rahvusvaheline

Tartu Ülikool on üks Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia parimaid

Värskes Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia ülikoolide edetabelis on Tartu Ülikool tõusnud kõrgele teisele kohale ning hoiab ka Eesti ülikoolide võrdluses kõrgeimat kohta.