Teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvis Andres Metspalu

11. novembril anti pidulikul auhinnagalal üle selleaastased Eesti teaduse populariseerimise auhinnad, et tunnustada silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid ning innustada teadusest ühiskonnas rohkem rääkima ja kirjutama. Tiiu Silla nimelise elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest pälvis sel aastal geeniteadlane Andres Metspalu.

Tunnustuses toodi välja, et Metspalu panus geenitehnoloogia arengusse Eestis ja teaduse populariseerimisse on mõjutanud kogu ühiskonna arusaamist teadusest ja teaduse olulisusest.

Laiemale avalikkusele on Metspalu tuntud eeskätt Eesti geenivaramu projekti algatajana. Praeguseks on annetanud oma geene sinna ligi 200 000 Eestis elavat inimest, tõstes sellega oluliselt ühiskonna teadlikkust DNA-st ja geneetikast laiemalt. Metspalu on olnud geneetika agar eestkõneleja ajakirjanduses.

Lisaks andis Eesti Teadusajakirjanike Selts välja teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökul, mille sai tänavu Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.

Loe täpsemalt Novaatorist

Elutööpreemiaga tunnustatud Andres Metspalu Ene Ergma ja Tõnis Lukasega_autor Maanus Kullamaa

Teaduse populariseerimise elutööpreemia pälvis geeniteadlane Andres Metspalu