Freepik

Rinnavähi täppisennetuse projekti BRIGHT teavitusüritusel tutvustatakse Eesti kliinilise uuringu tulemusi

8. novembril toimub Biomeedikumi Alexander Schmidti keskuses personaalmeditsiini teemaline teavitusüritus, kus tutvustatakse rinnavähi täppisennetuse rahvusvahelist rakendusprojekti BRIGHT. Muu hulgas antakse ülevaade projekti raames Eestis tehtud kliinilise uuringu tulemustest ja rinnavähi täppisennetuse rakendamisest rahvusvahelisel tasandil.

Rahvusvahelise rakendusprojekti BRIGHT eesmärk on alustada rinnavähi geneetilisel riskihinnangul põhinevate sõeluuringutega ning kaasata sellesse teadus- ja innovatsioonipartnereid, tervishoiuteenuste osutajaid, ravikindlustuse pakkujaid ja patsiendiorganisatsioone. Rinnavähi täppisennetuses on kasutusel kaasaegne ühtne digilahendus, milles on kombineeritud tervisesüsteemis tarkvaralised veebilahendused, logistilised lahendused, tervishoiuasutuste koostöö, geenitestid ja neile järgnevad tervishoiuteenused, et vähendada rinnavähist tingitud suremust.

Projekti Eesti partnerid on Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Kliinikum, meditsiinilabor Antegenes ja Tervisekassa. Sama projekti raames tehakse praegu uuringuid ka Rootsis ja Portugalis.

Teavitusüritusele saab registreeruda 3. novembrini veebivormi kaudu. Võimalik on osaleda ka veebis.

Projekti BRIGHT toetab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi tervishoiuvaldkonna innovaatikakogukonna (EIT Health) kaudu Euroopa Komisjon. Rohkem infot leiab projekti kodulehelt.