Reti Kokk

Vali konkursi „Teadus 3 minutiga“ parimate seast oma lemmik!

Sel nädalal tutvustatakse ETV hommikuprogrammis „Terevisioon“ tänavuse konkursi „Teadus 3 minutiga“ viie võitja loenguid. ERRi teadusportaalis Novaator saab igaüks 7. mai hilisõhtuni valida laureaatide loengutest oma lemmiku. Tartu Ülikooli esindab konkursil mikrobioomika nooremteadur Kertu Liis Krigul.

Alates 2. maist saab igal argihommikul teleekraanil näha laureaatide loengute videoklippe:

• Annette Miller „Kasulikum aga mitte magusam – rinnapiima prebiootiliste suhkrute süntees“
  • Keiu Paapsi „Kasvajad ei tunne vanusepiire“
  • Kertu Liis Krigul „Antibiootikum – kas hunt lambanahas?“
  • Madli Raudkivi „Hoolduspere – kellele ja milleks?“
  • Martin Sarap „Kihtlisandusmeetodi abil elektrimasinate jahutamine“.

Vaatajalemmik tehakse teatavaks 9. mai „Terevisoonis“.

Konkurss on mõeldud Eesti kõrgkoolide doktorantidele või värsketele doktoritele. Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul. 3. veebruaril toimunud finaal-galal valis žürii parimad finalistid, kelle loengutest valmisid videoklipid. Konkursi ja sellele eelnevate koolituste peamine eesmärk on pakkuda noortele teadlastele praktilist kogemust avalikkuse ees esinemiseks ja oma teadustöö tutvustamiseks. Samuti aitavad kolme minuti loengud edendada eestikeelset teaduskommunikatsiooni. Juba seitsmendat korda toimuva konkursi koostööpartner on Eesti Rahvusringhääling ning seda rahastab ELi Regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist.

Lisainfot konkursi ja tänavuste finalistide kohta leiab siit.

Rohkem infot laureaatide kohta leiab siit.