Õppimine
Teadus
2024–2030 rahastatakse Eesti riigieelarvest kümmet Eesti teaduse tippkeskust, mis ühendavad kõrgetasemelisi teadusrühmi, et teha rahvusvahelist tippteadustööd ning arendada ja rakendada uuenduslikke ideid.
Eesti geenivaramu teaduskeskus
Eesti biokeskus
Genoomika tuumiklabor
Eesti geenivaramu
Tänaseks on geenivaramusse oma panuse andnud juba üle 211 000 eestimaalase, mis on ligi 20% Eesti täisealisest elanikkonnast.
Instituudist
Võtsime kokku möödunud aasta põnevamad avastused ja uuringud.
Juhtimine
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
30. jaanuaril kl 15–17 toimub Oecologicumi seminariruumis avalik arutelu, kus tutvustatakse küsitlusuuringu vahekokkuvõtet.
Jaanuari lõpus toimub Tartu Ülikoolis digikoristusnädal.
Eeloleval seitsmel aastal rahastab riik kümne teaduse tippkeskuse tööd, mis tegelevad Eestile oluliste teadusküsimuste lahendamisega. Tartu Ülikool on seotud neist kõigiga.
Ülikool selgitab uuringu alusel välja, millist liikuvust toob endaga kaasa Eesti suurim ülikool ning millised on kestliku liikuvusega seotud hoiakud üliõpilaste ja töötajate seas.
15. novembril toimub Tartus konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg“, millele on huvilistel võimalik registreeruda 8. novembrini.
15. novembril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse teaduse keskkonnamõju ja otsitakse võimalusi selle vähendamiseks. Üritus toimub Omicumi hoones, Riia 23b/2-105.
Valminud personaalmeditsiini IT-taristu võimaldab Eesti arstidel ja õdedele kasutusele võtta geeniandmed, et ennetada haigusi ja leida inimesele sobivaim raviplaan.