Õppimine
Teadus
Eesti geenivaramu teaduskeskus
Eesti biokeskus
Genoomika tuumiklabor
Eesti geenivaramu
Instituudist
Juhtimine
Ülikool selgitab uuringu alusel välja, millist liikuvust toob endaga kaasa Eesti suurim ülikool ning millised on kestliku liikuvusega seotud hoiakud üliõpilaste ja töötajate seas.
15. novembril toimub Tartus konverents „Kestlik teadus – milline on teadmiste loomise keskkonnajälg“, millele on huvilistel võimalik registreeruda 8. novembrini.
15. novembril Tartus toimuval konverentsil käsitletakse teaduse keskkonnamõju ja otsitakse võimalusi selle vähendamiseks. Üritus toimub Omicumi hoones, Riia 23b/2-105.
Valminud personaalmeditsiini IT-taristu võimaldab Eesti arstidel ja õdedele kasutusele võtta geeniandmed, et ennetada haigusi ja leida inimesele sobivaim raviplaan.
Genoomika instituudi teadlased viivad läbi valguse uuringut, et hinnata valguse mõju inimeste tervisele. Teadmised aitavad tulevikus planeerida tervisesõbralikumat ja kestlikumat linnavalgustust.
5. mail toimub V konverentsikeskuses Tartu linna visioonikonverents „Meie linna lood“, kus jagavad inspiratsiooni ka mitmed Tartu Ülikooli teadlased.
Negavatt on 18–30-aastastele noortele mõeldud konkurss, mille käigus otsitakse toote-, teenuse- või kampaaniaideid, mis aitavad säästa ressursse ja hoida looduskeskkonda.
Tartu Ülikooli ja Tartu linna koostöös algab uuring valguse mõjust vanemaealiste inimeste tervisele ja heaolule. Uuringusse oodatakse osalema Annelinna piirkonnas elavaid 65-aastaseid ja vanemaid.
17. ja 18. novembril toimub Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna 220. aastapäeva konverents „Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?“.
Ligi 3000 Eesti geenidoonorit said mõne aasta eest osaleda teadusprojektis, mille käigus informeeriti neid personaalsetest geneetilistest eelsoodumustest.